Audiometria tonalna

Jak przebiega badanie w postaci audiometrii tonalnej

Badanie rozpoczyna się tak, że sprawdzamy czy pacjent słyszy czy nie słyszy. Badamy na kilku poziomach i różnych częstotliwościach. Rozpoczynamy badanie od „nic nie słyszenia” do „bardzo głośnego słyszenia”. Wyznaczamy krzywą w których momentach i co się słyszy. Na tej podstawie widzimy czy słuch jest w normie czy nie. Jeżeli nie - wyznaczamy drugie badanie gdzie pobudzamy słyszenie poprzez kość głowy. Budowa ucha i jego struktura ślimaka pozwala na takie ruchy i działania. Wtedy mamy jedną krzywą wyznaczoną ze słuchawek powietrznych, a drugą krzywą wyznaczoną też ze słuchawek ale kostnych. Wychodzi nam wówczas bardziej złożony wynik diagnostyczny, co daje nam więcej danych, które pozwalają z większą dokładnością określić, czy to wzmocnienie ma być trochę większe czy mniejsze. W zależności od tego co nam wyjdzie, kierujemy pacjenta czy to na leczenie, czy na tzw. „aparatowanie”. Oczywiście tutaj konsultacja laryngologa u nas lub w innym miejscu jest potrzebna. Chyba że wyjdzie tzw. ubytek starczy. Charakteryzuje się on tym, że „krzywa” słuchu układa się w pewien określony sposób, co powoduje dobór kolejnych badań. W takim przypadku wiemy, czy ten ubytek ma charakter starczy, genetyczny czy jest to może zaburzenie np. w przewodnictwie ucha środkowego itd.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat poprawy komfortu słyszenia to skontaktuj się telefonicznie lub e-mail, albo od razu zamów bezpłatną wycenę wypożyczenia aparatu słuchowego.

AKTUALNOŚCI

SLIDER

Seniorzy

Dzięki najnowszym zdobyczom nauki i technologii możesz znów słyszeć tak jak za młodych lat...

czytaj

Otoskop

Oto otoskop którym zbadamy stan wnętrza Twojego ucha

czytaj

Dane kontaktowe

Zapraszamy na wizytę podczas której odpowiemy na wszystkie pytania związane z badaniami słuchu i doborem odpowiedniego aparatu słuchowego!

.

 

 

czytaj